KONST / Litografier / Färglitografi 14556138
nr 1455 6138
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 21 mars 2022
kl 20:34:48
2.600 kr
2.800 kr
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)